Historie

img Rehabilitace JABLONEX vznikla jako jedna z prvních nestátních zdravotnických zařízení v oboru rehabilitační činnosti. Nachází se v klidném a lehce dostupném místě, na spojnici starého města a sídliště Mšeno.

Původně sloužila tato velkorysá stavba jako zdravotní středisko pro zaměstnance JABLONEXU, poté našla využití i pro širší veřejnost. Moderní skleněná budova s pěknou zimní zahradou, která navazovala na další skleněné budovy, budila v té době velkou pozornost. Veškeré vstupy na rehabilitaci byly již tehdy bezbariérové, což ocenili zvláště imobilní pacienti, ale i ti kteří měli potíže při chůzi. Nehledě na to, že tyto bezbariérové vstupy jsou plně v souladu s dnešními normami EU.

Rehabilitační činnost byla zahájena v roce 1993 a úspěšně funguje do dnešních dnů. Bohužel již bez symbiózy se světově proslulým vývozním podnikem JABLONEX.

Nové vedení JABLONEX GROUP se snaží oživit tyto téměř mrtvé prostory, k čemuž jim přejeme hodně úspěchů a snad i my svojí přítomností podpoříme tuto dobrou myšlenku.